Your SEO optimized title

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Youtube Hakkında Her Şeyi Biliyor Muyuz?
#1
Lightbulb 
Youtube genel olarak video klip, müzik videoları, video bloglar (vloglar), kısa özgün videolar gibi içerikler barındıran site. Ve yaklaşık 2005'ten bu yana hayatımızda. 2017 yılında oldukça popüler bir hale gelen youtube,işin aslında mesleğe bile dönüştü. İnsanlar okullarını bırakıp Youtube'a yöneliyorlar. Bu ne kadar doğru tartışılır bilinmez fakat tabi ki tercih meselesi.Smile Şimdi size youtube videoları hakkında bilinmeyen bazı kısayolları göstereceğim.


1- Space tuşu ile videoyu durdurup,tekrar bastığınızda yeniden oynatabilirsiniz. (Bu oldukça bilindik ama bilmeyenler de olacaktır.)

2- Mouse ile çift tıkladığınızda ekranı tam ekran yapabilir,ve tekrar küçültebilirsiniz.

3- Numerik klavyedeki her bir rakam ile videonun yüzdelik kesimlerine atlayabilirsiniz. 2 ile %20, 5 ile %50, 8 ile %80 gibi.

4- Home tuşu ile videonun başına,ve End tuşu ile tekrar videonun sonuna gidebilirsiniz.

5-Sağ ve sol ok işaretleri ile videoları 5 saniye geri ve ileri atlatabilirsiniz. Ctrl + sağ ok işareti ile 10 saniye ileri, Ctrl + sol ok işareti ile 10 saniye geri gidebilirsiniz.

6- Yukarı ok işareti ile ses açarken aşağı ok işareti ile sesi kapatabilirsiniz.Birtakım küçük önerilerim de olacak tabii ki Smile

*Eğer video hakkında teknik bilgileri öğrenmek istiyorsanız mouse ile videonun üstüne sağ tıkladığınızda çıkan menüden "Meraklısı İçin İstatistikler" kısmını seçip videonun ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

*Video indirmek istiyorsanız, en kolay yöntem videonun URL'sinin başına "ss" getirmek. ssoutube.com/ ile doğrudan video indirme sayfasına yönlendirileceksiniz.

*Videoların hızını değiştirmek istiyorsanız videonun sağ alt kısmındaki ayarlar görseline tıklayıp istediğiniz oranda yavaşlatıp hızlandırabilirsiniz.

*Herhangi nir sanatçının müziklerini dinlemek istediğinizde Youtube.com/user/Disco adresinden aratırsanıza sadece o kişinin müziklerini dinleyebilirsiniz. Böylece öneriler çıkmayacaktır.

*Videonuzu eğer animasyon şeklinde izlemek istiyorsanız video URL'sinin sonuna "&pow=1&nohtml5=1" yazıp enter tuşuna basın.
Bul
Alıntı


Bu Konudaki Mesajlar
Youtube Hakkında Her Şeyi Biliyor Muyuz? - mois - 01-25-2018, 09:34 AM

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi